festyn-rodzinny-z-okazji-dnia-dziecka-i-powitania-lata-01062019     Festyn powinien być realizowany w roku ubiegłym, ale dobrze się stało, bo tern w byłej Szkole w Wilczorudzie został częściowo uporządkowany, a...
podsumowanieTo było wielkie zaskoczenie dla organizatorów czyli Górnej Jeziorki i Gminy Pniewy. Liczyliśmy, że przyjdzie 300 może 350 osób a po 30 minutach od...
Więcej informacji w załączniku
mamrota-nie-byloStowarzyszenie Górna Jeziorka  zaprosiło 31.01.2011  znanego nie tylko z serialu „Rancho” aktora Sylwestra  Maciejewskiego  na tradycyjne poniedziałkowe...
historia-stowarzyszenia     Trudno pisać o historii jak nie ma się jeszcze trzech lat. Może właśnie dlatego łączy nas się z przedszkolami, a Prezes uchodzi za najstarszego...
Wszystkie sprawozdania dotyczące stowarzyszenia, znajdują się poniżej.

Historia Stowarzyszenia

     mamrota nie byłoTrudno pisać o historii jak nie ma się jeszcze trzech lat. Może właśnie dlatego łączy nas się z przedszkolami, a Prezes uchodzi za najstarszego (bardzo, bardzo) przedszkolaka.

   A było to tak : za siedmioma górami(w rzeczywistości małymi górkami), za siedmioma rzekami(faktycznie jest jedna znacząca Jeziorka) żyli sobie spokojnie spokojni ludzie, aż pewnego razu(2008r) na drogach pojawiły się ogromne smoki(olbrzymie ciężarówki) wożące żwir na budowaną drogę(50). Spokojni mieszkańcy przerazili się że ich drogi zostaną zniszczone, pisali petycje do króla(Starosty Grójeckiego) niestety odpowiedzi nie dostali........ i można tak jeszcze długo i kwieciście opowiadać przedszkolakom.


              TO BYŁ PIERWSZY POWÓD POWSTANIA STOWARZYSZENIA.


     Kiedy po latach robienia kariery (mógłbym osiągnąć więcej, ale nie mam się czego wstydzić) wróciliśmy do korzeni, do miejsca urodzenia, cały czas myślałem o rozruszaniu, zaktywizowaniu środowiska.  To był powód drugi.


       12.03.2009r odbyło się zebranie założycielskie. Zebrani podjęli stosowne uchwały i z różnych propozycji wybrali nazwę GÓRNA  JEZIORKA. Rzeka łączy i dzieli sąsiadów, a początek rzeki kilka kilometrów od nas na zachód.


      Jesienią 2009 r własnymi siłami, ale przy udziale sponsorów(nagrody) zrobiliśmy pierwszy projekt – konkurs  Nasze korzenie.  W konkursie uczestniczyło 20 uczniów z Gminy Pniewy. Prace były naprawdę pomysłowe, kapitalnie przygotowane, a największą furorę zrobił film specjalnie przygotowany na konkurs.


      W okresie jesienno-zimowo-wiosennym odbywały się poniedziałkowe spotkania, czasami był tam ktoś znany.
       Do końca maja 2010r był termin na Małe Projekty w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013. Nasz projekt NASZE NAJLEPSZE impreza promocyjna został  bez problemów zakwalifikowany do realizacji i będzie realizowany w 2012r.


       Największym i z powodzeniem realizowanym wyzwaniem jest prowadzenie od 03.01,2011r  Punktów Przedszkolnych – czyli Mazowieckich Małych Przedszkoli w Gminie Pniewy. Punkty przedszkolne są przy szkołach w Ciechlinie, Karolewie, Jeziorze – dwa punkty i Kruszewie.
       I teraz wiadomo dlaczego jestem najstarszym przedszkolakiem.


                                                                              Apoloniusz Stawicki - prezes