festyn-rodzinny-z-okazji-dnia-dziecka-i-powitania-lata-01062019     Festyn powinien być realizowany w roku ubiegłym, ale dobrze się stało, bo tern w byłej Szkole w Wilczorudzie został częściowo uporządkowany, a...
podsumowanieTo było wielkie zaskoczenie dla organizatorów czyli Górnej Jeziorki i Gminy Pniewy. Liczyliśmy, że przyjdzie 300 może 350 osób a po 30 minutach od...
Więcej informacji w załączniku
mamrota-nie-byloStowarzyszenie Górna Jeziorka  zaprosiło 31.01.2011  znanego nie tylko z serialu „Rancho” aktora Sylwestra  Maciejewskiego  na tradycyjne poniedziałkowe...
historia-stowarzyszenia     Trudno pisać o historii jak nie ma się jeszcze trzech lat. Może właśnie dlatego łączy nas się z przedszkolami, a Prezes uchodzi za najstarszego...
Wszystkie sprawozdania dotyczące stowarzyszenia, znajdują się poniżej.

PODSUMOWANIE Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i powitania lata

To było wielkie zaskoczenie dla organizatorów czyli Górnej Jeziorki i Gminy Pniewy. Liczyliśmy, że przyjdzie 300 może 350 osób a po 30 minutach od rozpoczęcia były już rozdane wszystkie bony żywnościowe -400 szt. Dowoziliśmy  produkty na grilla, bo zaczęło brakować. Według naszych wyliczeń było ok 300 osób dorosłych i ok 200 dzieci i młodzieży.

  Na ten sukces zapracowali organizatorzy poprzez: odpowiednią promocję - banery, plakaty, informacje na Facebooku wcześniejsze konkursy dla dzieci i młodzieży" Moje Marzenia" konkurs plastyczny - finał na  Festynie, Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - informacje w maju, finał na Festynie. Informacja, że każdy uczestnik  Festynu otrzyma bon na grilla też znacząco przyczyniła się do takiej frekwencji. 

  Festyn był faktycznie dla wszystkich, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zarówno dziecko jak i rodzic. Festyn był znakomitą okazją do prezentacji. Występowały przedszkolaki.  Konkurs Piosenki  zgromadził wykonawców solo oraz zespoły. Cała ściana prac plastycznych, zespół Micherki śpiewał, tańczył, stepował.  OSP Wilczoruda pilnowała parkingu i prezentowała stroje strażackie.  Harcerze zapraszali na wyjazd na obóz.  PSP Karolew wraz z rodzicami urządzili  loterię.  Koło Gospodyń Wiejskich z Wilczorudy częstowało uczestników  swoimi wypiekami. Dzieci i młodzież mogli rysować /moja rodzina/, robić mydełka, uczestniczyć w różnych animacjach, konkursach, zabawach, ale największą frajdą była krowa, którą można było doić.

  Nieprzeciętna aktywność ludzi, grup, organizacji zaangażowanych w organizację Festynu, świadczy znakomicie o naszej społeczności.  Organizacja Festynu, zabezpieczenie ochrony, karetki i realizacja przygotowanego wcześniej programu przebiegały bez żadnych zakłóceń. Nasza lokalna społeczność przekonała się, że można coś zyskać uczestnicząc w Festynie, każde dziecko uczestniczące w Festynie  otrzymało  firmową czapkę  lub  koszulkę, inne gadżety za uczestnictwo w konkursach.

 To były wspólne działania i dziękujemy za to Gminie Pniewy /nieoceniona pomoc/ Zarządowi i członkom Stowarzyszenia, wszystkim grupom i organizacjom które przygotowały swoje stoiska. BRAWO !!!  DZIĘKUJĘ !!! 

                    Pięknie, a kasa, skąd pieniądze?  Odpowiedź prosta z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.Wcześniej 28.09.2017 złożyliśmy do "Lokalnej Grupy Działania Wszyscy Razem"  wniosek na tę operację. 20.10.2017 LGD Wszyscy Razem  poinformowała, że operacja pn "Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i powitania lata " został wybrany do dofinansowania w ramach PROW 2014-2020,  a kwota dofinansowania to 60 982,00zł.  Umowa o przyznaniu pomocy Nr 00866-6935-UM0711602/17 zawarta w dniu 26.06.2018 zawarta z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.   Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  w ramach działania " Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER  objętego programem w zakresie: " Wzmacnianie kapitału społecznego przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych także z wykorzystaniem  rozwiązań innowacyjnych" Umowę podpisał Prezes i Skarbnik  Górnej Jeziorki. " Celem operacji jest umożliwienie poprawy jakości życia mieszkańców gminy oraz aktywizacja społeczności lokalnej gminy Pniewy poprzez zorganizowanie Festynu Rodzinnego z okazji Dnia  Dziecka i powitania lata" 

 Warto było zrealizować ten projekt, co było widać na roześmianych buziakach dzieci i zadowolonych rodzicach.

                                                                                            Apoloniusz  Stawicki  - prezesPS   Spójrz niżej na koszulkę i czapeczkę