Więcej informacji w załączniku
nsze-najlepsze-impreza-promocyjna-final       23.06.2012r w Osieczku od godziny 14.00 na zgłoszone produkty można było głosować. Początek był dosyć spokojny, ale pod koniec głosowania...
mamrota-nie-byloStowarzyszenie Górna Jeziorka  zaprosiło 31.01.2011  znanego nie tylko z serialu „Rancho” aktora Sylwestra  Maciejewskiego  na tradycyjne poniedziałkowe...
historia-stowarzyszenia     Trudno pisać o historii jak nie ma się jeszcze trzech lat. Może właśnie dlatego łączy nas się z przedszkolami, a Prezes uchodzi za najstarszego...
Wszystkie sprawozdania dotyczące stowarzyszenia, znajdują się poniżej.

Ciechlin     Gminny Punkt Przedszkolny w Ciechlinie to kontynuacja programu Małe Mazowieckie Przedszkola, ale od stycznia 2011 roku prowadzone przez stowarzyszenie Górna Jeziorka jako placówka niepubliczna. Kadra: wychowawczyni – Monika  Wierzbicka,  nauczyciel  wspierający – Wioleta Wacyk.  Przedszkole mieści się w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im.  Generała  Franciszka Kamińskiego.     
 
      Punkt Przedszkolny czynny jest od godziny 8.00 do godziny 16.00. Obecnie uczęszcza 21 dzieci, a zajęcia odbywają się w dwóch salach w grupach wiekowych 3 i 4 latków.  Dzieci realizują program  nauczania przedszkolnego zgodny z  podstawę programową  MEN poszerzony o zajęcia plastyczno- techniczne, zajęcia i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej, rytmikę z muzyką, program „Zaczarowany zajączek”  i język angielski.  Opiekę logopedyczną sprawuje pani Martyna Okrój, a od stycznia wprowadzane będą elementy języka migowego.

      Dzieci uczestniczą czynnie w życiu szkoły. Są obecne na wszystkich uroczystościach, zabawach, spotkaniach. Korzystają z całej infrastruktury szkolnej, niezbędnych pomocy do prowadzenia zajęć. Nadmiar energii rozładowują w czasie zajęć na sali gimnastycznej. Działalność przedszkola bardzo wspierają nie tylko finansowo, ale i organizacyjnie rodzice.

       Działalność przedszkola tętni pełnią życia, zawsze coś się dzieje.  Niedawno 6 grudnia przybył do Przedszkolaków  Święty Mikołaj i widać było na twarzach zaskoczenie, a jednocześnie wielką radość maluchów. Zabawa choinkowa 14.01.2012  połączona była z Dniem Babci i Dziadka. Scenę opanowały najmłodsze pociechy, które swym wdziękiem oczarowały Seniorów. A dnia 14 02.2012 odbył się bal karnawałowo – walentynkowy, na którym wszyscy świetnie się bawili.

                                    Rok szkolny 2013/14

   Mamy już 3 sale dla przedszkolaków. To zasługa Dyrektora szkoły. Dwie mniejsze na zajęcia programowe i dużą salę do wspólnych zabaw  i integracji dzieci. Dzieci też jest ponad trzydzieści w dwóch grupach: starszej i młodszej. Rano zbierają się wszyscy w dużej sali. Po śniadaniu rozchodzą się na zajęcia programowe do mniejszych sal, lub na zajęcia dodatkowe, albo wychodzą na spacer, lub plac zabaw. Po obiedzie część dzieci zabierają rodzice, a pozostali zbierają się w dużej sali  gdzie jest mnóstwo zabawek, mozna też organizować wspólne zabawy dla dzieci. Ciocie Monika i Wioleta   (nauczycielki) nie pozwalają na nudę, a wspiera te działania ciocia Aneta.                                                                                            Dodatkowa godzina bezpłatna - teraz są to godziny 8.00- 14.00, oraz dodatkowe zajęcia bezpłatne spowodowały większe zainteresowanie rodziców uczęszczaniem dzieci do przedszkola. Opieka po godzinie czternastej jest odpłatna - ok 60zł/godz/mc.   

 

Zdjęcia można zobaczyć w GALERII