festyn-rodzinny-z-okazji-dnia-dziecka-i-powitania-lata-01062019     Festyn powinien być realizowany w roku ubiegłym, ale dobrze się stało, bo tern w byłej Szkole w Wilczorudzie został częściowo uporządkowany, a...
podsumowanieTo było wielkie zaskoczenie dla organizatorów czyli Górnej Jeziorki i Gminy Pniewy. Liczyliśmy, że przyjdzie 300 może 350 osób a po 30 minutach od...
Więcej informacji w załączniku
mamrota-nie-byloStowarzyszenie Górna Jeziorka  zaprosiło 31.01.2011  znanego nie tylko z serialu „Rancho” aktora Sylwestra  Maciejewskiego  na tradycyjne poniedziałkowe...
historia-stowarzyszenia     Trudno pisać o historii jak nie ma się jeszcze trzech lat. Może właśnie dlatego łączy nas się z przedszkolami, a Prezes uchodzi za najstarszego...
Wszystkie sprawozdania dotyczące stowarzyszenia, znajdują się poniżej.

Przedszkola

Gmina Pniewy przystąpiła do programu  Nasze Małe Mazowieckie Przedszkola, powstało w sumie 5 – 2 w Jeziorze, po jednym w Kruszewie, Karolewie i Ciechlinie. Były zorganizowane, wyposażone i opłacane z programu unijnego, który był realizowany przez Stowarzyszenie Rodziców TU z Zalesia Górnego. 

W grudniu 2010r okazało się, że nie ma w Gminie stowarzyszenia lub innej instytucji pozarządowej, która może dalej te Przedszkola prowadzić. Jest Górna Jeziorka. I tak staliśmy się organizacją prowadzącą od 03.01.2011 niepubliczne placówki oświatowe.

Otrzymujemy dotacje od Gminy w wysokości 350zł/dziecko miesięcznie i za te pieniądze zatrudniamy pracowników, robimy drobne niezbędne zakupy. Dotacja jest przeznaczona na realizację podstawy programowej przedszkola w wymiarze 5godz  dziennie, czyli za pięć godzin pobytu dziecka w przedszkolu rodzice nie płacą.


      Staramy się aby wspólnie z rodzicami coś więcej organizować dla dzieci:
1.W kwietniu w związku z realizowanym programem w klasach młodszych i przedszkolu odwiedzili nas rycerze, pokazali jak kiedyś walczono, jak wyglądały zbroje. Bardzo się podobało. Przyjezdni rycerze spotkali w Kruszewie oddział miejscowych rycerzy z przedszkola  i zerówki i pasował ich na prawdziwych rycerzy.


2.Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się wszyscy do Teatru Guliwer.
3. Niemałą frajdę miały przedszkolaki w czasie swoich występów na Nocy Świętojańskiej tradycyjnym święcie naszej Gminy. Każde dziecko schodzące ze sceny otrzymało od Stowarzyszenia zabawkę, a od Wójta słodycze. Oczywiście najbardziej zachwyceni ale i przejęci występami byli rodzice.
     W czasie ferii zazwyczaj jakieś przedszkole jest czynne. Za dodatkową opiekę lub dodatkowe zajęcia, wyżywienie rodzice płacą.  Spotykamy się z „ciociami”, z rodzicami i rozmawiamy jak dalej dobrze organizować pracę, co mogą zrobić rodzice. To integruje nasze małe społeczności.
4.Każde przedszkole ma swoje małe uroczystości i święta np. ślubowanie
5.Przed Świętami Bożego Narodzenia w każdym przedszkolu był Mikołaj. Takie imprezy są organizowane przy bardzo dużym wsparciu rodziców.